Terrarium

Wersja do wydruku

TUNING TERRARIUM

kubastrykowski99, wt., 23/08/2011

MÓJ ŻÓŁW UCIEKŁ LUB ZOSTAŁ WYNIESIONY Z ZEWNĘTRZNEGO TERRARIUM ZE ZBITYCH DESEK. PO TYM INCYDENCIE POSTANOWIŁEM STUNINGOWAĆ (ULEPSZYĆ) TERRARIUM.

NA POCZĄTEK ZROBIŁEM STELAŻ NA DRUCIANĄ SIATKĘ ABY ZAPOBIEC ATAKU KOTA. PO ZAMONTOWANIU SIAKI SPOD TERRARIUM ZABIŁEM DESKAMI I ZASADZIŁEM W NIM TRAWĘ CO UNIEMOŻLIWIŁO ŻÓŁWIOWI PODKOP DO STELAŻA PRZYKRĘCIŁEM LAMPĘ UVB ABY ŻÓŁW MÓGŁ SIĘ WYGRZEWAĆ.
W KĄCIE TERRARIUM PRZYKRĘCIŁEM DACH ABU ŻÓŁW MÓGŁ SCHRONIĆ SIĘ PRZED DESZCZEM. JEST TEŻ INNA ZALETA DACHU JEDZENIE NIE MUSI BYĆ WYSTAWIONE NA SŁOŃCE I SIĘ NIE PSUJE.

KU MOJEMU ZDZIWIENIU MÓJ ŻÓŁW NAUCZYŁ SIĘ PIĆ Z POIDEŁKA DLA GRYZONI KTÓRE ZAMONTOWAŁ MÓJ BRAT

DZIĘKI NARA

Autor: ankan

Żółw lamparci nie jest bardziej, lub mniej wymagającym gatunkiem od innych. Ma swoją specyfikę, swoiste „wady” i „zalety”, jak zresztą każdy inny gatunek. Żółwie te należą do jednych z najładniej ubarwionych „lądowców” – przyciągają wzrok wzorzystym, wysoko wysklepionym karapaksem.

Żółwie lamparcie
© ankan

Gady te jednak dorastają do dużych rozmiarów - dorosły osobnik będzie mierzył ponad 40 cm. Przed zakupem ślicznego lamparciego „maluszka” należy zatem zastanowić się, czy za parę lat będziemy w stanie poświęcić dla niego pokój na urządzenie terrarium, a w sezonie letnim zapewnić przestronny wybieg, często z uwagi na nasz klimat dogrzewany dodatkowo lub zaopatrzony w szklarnię. Żółwie te nie zimują, co z jednej strony stanowi zaletę – odpadają nam bowiem przygotowania do zimowania gada i możemy przez cały rok obserwować naszego żółwia w terrarium, z drugiej jednak strony wadę – bowiem w okresie zimowym, który u nas trwa ok. 4-5 miesięcy też musimy zapewnić mu pożywienie, nie składające się wyłącznie z „suszu”. O ile nie jest to problemem w przypadku osobnika o wielkości 10 cm, to w przypadku 3x większego może stanowić pewien kłopot.

Subskrybuje zawartość