Choroby

Wersja do wydruku

ATAK KOTA

kubastrykowski99, pon., 22/08/2011

 

Mój żółw uciekł z zewnętrznego terrarium i został zaatakowany przez kota. Znalazłem go po 6 dniach. Zostały zraniony w obie przednie łapy. Na zranionych łapach mucha złożyła jaja i w łapie mojego żółwia zalęgły się robaki, które zaczęły zjadać wnętrzności. Łapa była opuchnięta i udałem się z nim do weterynarz. Podczas wizyty z łapy żółwia wyciągnięto bardzo wiele robaków. Weterynarz powiedział, że żółw morze nie przeżyć, ale dał mu antybiotyk i kazał płukać rany ,,riwanolem'' po 2 ml. na łapę. Na drugi dzień u weterynarza znowu dostał antybiotyk. Żółw poczuł się lepiej. Zjadł ogórka i napił się wody. jutro kolejny zastrzyk- oby wszystko skończyło się dobrze...

Higiena żółwia

Maciej, sob., 02/04/2011

 

Mam żółwia Stepowego i ostatnio go kąpałem
ale ma tłustą skorupę ciągle ma tłustą skorupę
i jego skorupa jest trochę czarna czy to zostanie
na zawsze???????? mój e-mail to maciekw102@gmail.com

Sałata

Maciej, wt., 29/03/2011

 

Wiecie że żółw nie może .....sałaty
ale dlaczego no bo to wpływa na jego nos
no to to trochę dziwne.

Pomocy!!!

Kasia1998, pt., 23/04/2010

 

Chcę iść z żółwiem do weterynarza na kontrole, bo mało je i niewiem jaki jest powód. Znacie jakiegoś dobrego weterynarza który bada żółwie gdzieś w okolicach Katowic???
Prosze o szybkie odpowiedzi


Autor: Wolfgang Wegehaupt (www.testudo-farm.de)
Tłumaczenie: Wojciech Szarzyński (www.testudo-hermanni.prv.pl)

Często zdarza się że żółwie lądowe żyjące pod opieką człowieka charakteryzują się zdeformowanym karapaksem. Nierównomiernie zrośnięte płytki kostne tworzą w centrum tarczki rogowej formy na wzór piramidy, które uniemożliwiają z kolei gładkie zrośnięcie się pancerza.

żółw lądowy
© www.testudo-farm.de

Przyczyny tego procesu nie są jak dotąd do końca naukowo wyjaśnione, dlatego też postanowiłem bliżej zająć się tym problemem.


Wczoraj byłam z żółwiami u dr Maluty. Chyba pierwszy raz, odkąd do niej przyszłam 8 lat temu - z Zygmuntem w charakterze zwłok - nie miała do niego zastrzeżeń !! Prawdą jest że tak aktywny jest dopiero w tym roku, pewnie to zasługa dwóch sezonów na wybiegu i zimowania. No i wątroba też miała trochę czasu na regeneracje. Bezproblemowo kwalifikuje się do zimowania. Strasznie się z tego cieszę :) !!!

Także Gruba, co do której miałam mieszane uczucia jej się podoba :) Zdrowe żółwie stepowe to sukces :) Dla mojej spokojności pani doktor pobrała jej krew, wyniki będą w czwartek. Jeśli będzie ok, a wszystko (odpukać) na to wskazuje będzie zimowana.

Subskrybuje zawartość