Ciekawostki

Wersja do wydruku

Kochany żółwik lamparci

Żółw21112001, czw., 10/02/2011

Mój żółw lamparci ma już sześć miesięcy,i dowiedziałam się o nim całkiem sporo !Kiedy do mnie przyjechał nie miał jeszcze terrarium i mieszkał w kartonowym pudle z dużą dziurą (żeby mógł oddychać) tak przez sześć dni.W tym kartonie miał na przykład : domek (w którym spał),poidełko ,miskę z jedzeniem ,lampę grzewczą ,trociny i platwormę.Domek miał zawsze w tym samym miejscu ,ale kiedyś przestawiłam .A on i tak spał w tym miejscu gdzie stał ten domek .Mam już na szczęście duże terrarium ,ale mam kilka pytań .Na przykład :co żółwie lamparcie mogą jeść ?

Opuściłam się w pisaniu bloga. Nadrabiając zatem zaległości postaram się pokrótce opisać różne zagadanienia ostatnich... miesięcy w kilku następnych wpisach.


Okazuje się, że tak! Zamieszkujące archipelag Seszeli żółwie olbrzymie (Geochelone gigantea, ang. Aldabra giant tortoises) całkiem nieźle radzą sobie w wodzie i unoszą się na jej powierzchni. Długa szyja umożliwia wyciąganie głowy ponad powierzchnię wody a ruchy masywnych łap napędzają całe ciało.

Nie wierzycie? Zobaczcie!Kilka dni zabierałam się za ten wpis i nie mogłam wciąż poukładać myśli, aby odpowiedzieć sobie na pytanie co chcę przekazać i w jakim celu? A zebrało się kilka istotnych spraw, które warto byłoby omówić na blogu. Owszem, często zaglądam i wypowiadam się na forum, ale blog ma być tym miejscem gdzie wypowiedzi te są bardziej przemyślane, uporządkowane i bardziej ukazują ewolucję różnego rodzaju spraw.

Ciekawostki

Beata, pon., 25/08/2008


Czy wiesz, że


... żółwie zamieszkują Ziemię od ponad 200 mln lat?

To wielokrotnie dłużej niż większość współcześnie żyjących gatunków, dlatego określa się je czasem jako "żywe skamieliny".


... żółwie stepowe są aktywne tylko około 3 miesiące w roku?

Pozostałe 9 miesięcy przesypiają w podziemnych norach w porach letniej estywacji i jesienno-zimowej hibernacji.


... obecnie na świecie żyje jedyny, ostatni przedstawiciel podgatunku Geochelone nigra abingdoni?

Subskrybuje zawartość