Beata - blog

Wersja do wydruku

Opuściłam się w pisaniu bloga. Nadrabiając zatem zaległości postaram się pokrótce opisać różne zagadanienia ostatnich... miesięcy w kilku następnych wpisach.

Żółwie świata

Beata, sob., 06/06/2009


Dziś rozpoczynam nowy cykl artykułów poświęcony żółwiom zamieszkującym poszczególne kontynenty. W cyklu tym będą pojawiać się artykuły prezentujące listy gatunków zamieszkujących dany kontynent wraz z rysunkowym przedstawieniem ich występowania (poszczególne państwa). Dodatkowo artykuły zostaną w miarę czasu rozbudowane o zdjęcia.

Jako pierwszy z cyklu pojawił się artykuł Żółwie Afryki.

Terrarium na urlopie

Beata, czw., 28/05/2009


Pogoda dopisuje i żółw całe dnie spędza na wybiegu. Niekiedy w chłodne dni przebywa w starym terrarium, podobnie jak jest do niego zabierany na noc. Stare terrarium jest nieco mniejsze, niższe, wykonane z innego materiału - wizualnie rzecz ujmując jest brzydsze, ale to po prostu zwykła skrzynia, która pełni swoje funkcje w bardzo subsydiarny sposób.


Okazuje się, że tak! Zamieszkujące archipelag Seszeli żółwie olbrzymie (Geochelone gigantea, ang. Aldabra giant tortoises) całkiem nieźle radzą sobie w wodzie i unoszą się na jej powierzchni. Długa szyja umożliwia wyciąganie głowy ponad powierzchnię wody a ruchy masywnych łap napędzają całe ciało.

Nie wierzycie? Zobaczcie!Kilka dni zabierałam się za ten wpis i nie mogłam wciąż poukładać myśli, aby odpowiedzieć sobie na pytanie co chcę przekazać i w jakim celu? A zebrało się kilka istotnych spraw, które warto byłoby omówić na blogu. Owszem, często zaglądam i wypowiadam się na forum, ale blog ma być tym miejscem gdzie wypowiedzi te są bardziej przemyślane, uporządkowane i bardziej ukazują ewolucję różnego rodzaju spraw.

Nowa wersja strony

Beata, ndz., 26/04/2009


Nareszcie! Tygodnie mozolnego konfigurowania, przenoszenia i poprawiania tekstów, tygodnie mozolnej pracy i jest - nowy serwis - całkowicie przebudowany, zmieniony, oparty o zupełnie inną filozofię działania. Ma być bardziej interaktywny, wygodniejszy w użyciu i łatwiejszy do rozbudowy. Z przyczyn techniczno-organizacyjnych ta zmiana po prostu musiała nastąpić. Zmiana silnika spowodowała konieczność zmiany skórki, bo stara się nie nadawała. Obecna skórka jest dość prosta ale mam nadzieję że użyteczna i czytelna dla najpopularniejszych przeglądarek. No i oczywiście musiała mieć płynną szerokość. :)

W dużym skrócie opis tego co można znaleźć na nowej stronie:

Subskrybuje zawartość