Zdjęcia terrariów

Wersja do wydruku

Witam wszystkich, dzisiejszego wieczora postanowiłem założyć swojego stepowego bloga. Postaram się Was nie zanudzić, a i podejrzewam, że moje podejście do tego typu "atrakcj" jak blog może się różnić nieco od standardowego - nigdy takiego czegoś nie porwadziłem. 

Terrarium Tusia

Agnieszka, wt., 20/11/2007


Z biegiem czasu gdy Tuptuś rósł terrarium zaczęło być ciasne i trzeba było pomyśleć o czymś nowym dla niego. Najpierw musiałam namówić męża. Udało się! Pojechaliśmy do hurtowni budowlanej i kupiliśmy ogromną płytę OSB (Nulus mi to doradził i to był strzał w 10).

Płyty przycięli nam na miejscu w takich rozmiarach w jakich chcieliśmy. Następnie pojechaliśmy do szklarza, żeby zrobił nam na wymiar szybę widokową i odsuwane szybki u góry terrarium. Na sam koniec udalismy się do stolarza, żeby to wszystko pięknie zmontował. To miał być urodzinowy prezent dla Tuśka!!! Żółwik był zachwycony. W ogóle się nie bał i spacerował dumnie po nowym mieszkanku. W porównaniu z poprzednim ma teraz tyle miejsca, że początkowo nie wiedział w którą stronę iść!


Terrarium żółwia stepowego o imieniu Stefan. Terrarium ma wymiary 95 x 35 - bo takie akurat pasowało mi do półki w segmencie. Żółwik jest na razie mały (plastron 6,5cm). Terrarium było robione ze szkła na zamówienie (koszt około 60 zł). Z trzech boków od zewnątrz jest okleina - tło akwarystyczne.

Elementy wyposażenia i wystroju:

Subskrybuje zawartość